Jak nadać łazience czystego, świeżego wyglądu?
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak nadać łazience czystego, świeżego wyglądu?

Łazienka to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Urządzając ją lub remontując należy więc zwrócić szczególną uwagę na rodzaj armatury, płytek oraz wszelkich elementów dekoracyjnych. Czysty wygląd łazienki, to zaś jasność i przestronność, a także blask. Jak to osiągnąć przy pomocy odpowiednich akcesoriów?

Białe płytki – tak czy nie?

Kolorystyka łazienki to najważniejsza sprawa, jeśli chce się osiągnąć efekt świeżości. Najlepiej sprawdzą się przy tym jasne kolory. Czy klasyczna biel będzie dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, tym bardziej że optycznie powiększa przestrzeń, jest bardzo elegancka, a obecnie również modna. Wybierając płytki można zdecydować się na klasyczne wzory lub nieco bardziej oryginalne, jak choćby oktagonalne mozaiki dostępne na stronie: https://dunin.eu/produkt/mini-octagon-white-55-matt/. Ich dodatkową zaletą jest matowe wykończenie, dzięki czemu będą o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Biała kolorystyka prezentuje się niezwykle nowocześnie, szczególnie jeśli towarzyszą jej drewniane dodatki oraz biała armatura.

Zwróć uwagę na oświetlenie

Każde, nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze będzie wyglądało mało atrakcyjnie, jeśli nie jest odpowiednio oświetlone. W łazience jest to dodatkowo ważne, ze względu na to że są w niej wykonywane czynności takie jak np. makijaż. Dobra lampa rozproszy światło i sprawi, że cała przestrzeń będzie optycznie jaśniejsza i bardziej świeża.

Na jakie oświetlenie najlepiej się zdecydować? Potrzebne będą tu dwa źródła: główne i poboczne. Pierwsze z nich powinno być dość intensywne, poboczne może zaś znajdować się np. przy lustrach. Świetnym wyborem będą taśmy ledowe, które będą wspaniale się komponować z białym wystrojem łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać praktyczną i elegancką sofę?
Jak wybrać praktyczną i elegancką sofę?
Salon to w większości domów centrum życia rodzinnego oraz miejsce przeznaczone do przyjmowania gości. Z tego względu warto go wyposażyć […]
Praca poza granicami Polski – czy warto o tym pomyśleć?
Praca poza granicami Polski – czy warto o tym pomyśleć?
Decyzja o przeprowadzce za granicę nigdy nie jest prosta. Należy zostawić dobrze znane miejsca, zmienić otoczenie, a często także oddalić […]
Jak prawidłowo oznaczyć lokalną drogę?
Jak prawidłowo oznaczyć lokalną drogę?
Sieć dróg lokalnych na terenie całego kraju składa się z ich sieci na terenie zabudowanym i poza nim. Dotyczy to […]
Ostatnie wpisy