Co kupić kotu?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co kupić kotu?

Gdy posiadamy kota, uwielbiamy mu sprawiać różne prezenty i zazwyczaj szalejemy na jego punkcie. Kupujemy różne zabawki i przybory. Dbamy o to, by kot miał gdzie się załatwiać i co robić w wolnym czasie. Zwykły kłębek już nie wystarcza – teraz koty, a raczej ich właściciele są dużo bardziej wymagający.

Niestety często nie dotyczy to jedzenia, które podajemy kotu. Zapominamy o ważnej zasadzie, że nie podamy pupilowi tego, czego sami byśmy nie zjedli. Niestety wiedzą o tym także producenci, którzy często robią nas w „balona”, pakując do kociego jedzenia wszystko, co się da.

Jaka jest wartościowa karma dla kota?

Dobra karma dla kota przede wszystkim powinna zawierać dużą ilość mięsa. Najlepiej, by było ono wymienione na pierwszym miejscu listy składników i powinno być go nie mniej niż 30%. Niestety producenci często przeładowują karmę różnego rodzaju wypełniaczami. Są to najczęściej różne warzywa, jak groszek czy marchew. Zdarza się też galareta, tylko po to, by wypełnić określoną ilość wagi w puszce. Niestety taka karma nie będzie wartościowa dla naszego kota.

By go dobrze i zdrowo odżywiać, najlepsza będzie karma dla kota bezzbożowa, z dużą ilością mięsa. Białko zwierzęce jest niezbędne w diecie czworonoga. Powinniśmy więc dokładnie czytać etykiety i upewniać się, że to co podajemy naszemu pupilowi jest dla niego najlepsze.

Warto wyposażać się w karmę w specjalnych sklepach zoologicznych lub specjalistycznych sklepach takich jak https://empireshop.pl/karma-dla-kotow, wtedy mamy gwarancję, że kupujemy jakościowe produkt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w szambo plastikowe?
Dlaczego warto zainwestować w szambo plastikowe?
Główną zaletą plastikowego zbiornika na szambo jest to, że trwa dłużej niż tradycyjny zbiornik na szambo. Również koszt wymiany zbiornika […]
Układanie puzzli – jakie ma zalety?
Układanie puzzli – jakie ma zalety?
Poszukaj sklepu z zabawkami dla dzieci – lotrzyk.pl, który oferuje duży wybór zabawek. Im więcej zabawek ma sklep, tym bardziej […]
Zwrotne drony z podwieszaną kamerą – warsztat młodego filmowca
Zwrotne drony z podwieszaną kamerą – warsztat młodego filmowca
Zarówno w internecie, jak i na pokazach filmów niezależnych można coraz częściej zauważyć produkcje młodych twórców. Nowej generacji reżyserów nie […]
Ostatnie wpisy