Co kupić kotu?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co kupić kotu?

Gdy posiadamy kota, uwielbiamy mu sprawiać różne prezenty i zazwyczaj szalejemy na jego punkcie. Kupujemy różne zabawki i przybory. Dbamy o to, by kot miał gdzie się załatwiać i co robić w wolnym czasie. Zwykły kłębek już nie wystarcza – teraz koty, a raczej ich właściciele są dużo bardziej wymagający.

Niestety często nie dotyczy to jedzenia, które podajemy kotu. Zapominamy o ważnej zasadzie, że nie podamy pupilowi tego, czego sami byśmy nie zjedli. Niestety wiedzą o tym także producenci, którzy często robią nas w „balona”, pakując do kociego jedzenia wszystko, co się da.

Jaka jest wartościowa karma dla kota?

Dobra karma dla kota przede wszystkim powinna zawierać dużą ilość mięsa. Najlepiej, by było ono wymienione na pierwszym miejscu listy składników i powinno być go nie mniej niż 30%. Niestety producenci często przeładowują karmę różnego rodzaju wypełniaczami. Są to najczęściej różne warzywa, jak groszek czy marchew. Zdarza się też galareta, tylko po to, by wypełnić określoną ilość wagi w puszce. Niestety taka karma nie będzie wartościowa dla naszego kota.

By go dobrze i zdrowo odżywiać, najlepsza będzie karma dla kota bezzbożowa, z dużą ilością mięsa. Białko zwierzęce jest niezbędne w diecie czworonoga. Powinniśmy więc dokładnie czytać etykiety i upewniać się, że to co podajemy naszemu pupilowi jest dla niego najlepsze.

Warto wyposażać się w karmę w specjalnych sklepach zoologicznych lub specjalistycznych sklepach takich jak https://empireshop.pl/karma-dla-kotow, wtedy mamy gwarancję, że kupujemy jakościowe produkt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne gadżety do domu
Modne gadżety do domu
Aby nadążyć za trendami, trzeba na bieżąco śledzić, co dzieje się w modzie i aktualizować swoją wiedzę. Nie wystarczy zapoznać […]
Jakiego typu szkodniki mogą stanowić potencjalne zagrożenie w naszym domu?
Jakiego typu szkodniki mogą stanowić potencjalne zagrożenie w naszym domu?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że szkodniki, które najczęściej występują w mieszkaniu to szczury, karaluchy i pluskwy. Jeśli w Twoim mieszkaniu […]
Na co zwrócić uwagę wybierając roletę do sypialni?
Na co zwrócić uwagę wybierając roletę do sypialni?
Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Kojarzone jest z odpoczynkiem i relaksem. Jednak zbyt intensywne światło słońca, księżyca, czy […]
Ostatnie wpisy