Kontrola dostępu i rejestracja czasu pracy to dwa główne założenia systemu bibinet, którego możliwości są w zasadzie nieograniczone. Składa się z minimum jednego kontrolera oraz komputera i czytnika, który po zbliżeniu transpondera zapisuje każde zdarzenie w swojej pamięci. Co ciekawe, pamięć o dużej pojemności pozwala na zapisanie do 65 000 ostatnich zdarzeń i 10 000 pojedynczych transponderów (identyfikatorów). Dzięki możliwości obsługi przeglądarki internetowej i sieci, system bibinet jest także łatwy w zarządzaniu i prezentuje dane w czasie rzeczywistym.
W skład systemu bibinet zawsze wchodzi między innymi kontroler z różną liczbą przekaźników, czyli główny podzespół i zarazem jeden z najważniejszych elementów w instalacji. Kontroler może mieć dodatkowe możliwości za sprawą wejść i wyjść, dlatego można go zastosować do zamykania i otwierania drzwi czy sterowania kołowrotami lub uzyskiwania danych z narzędzi dodatkowych, np. kamer rejestrujących tablice rejestracyjne.
Kontroler K28 jest przeznaczony do obsługi wind (dźwigów windowych) i współpracuje z modułem rozszerzeń bibi-D53, który zapewnia zwiększenie liczby wyjść przekaźnikowych. Kontroler umożliwia projektowanie bardzo bezpiecznych instalacji Grade-2 wg. PN-EN 60839-11-1. Montaż systemu polegającego na kontrolerze bibi-K28 jest bardzo prosty.
Czytnik umieszcza się wewnątrz kabiny, aby pracownik zatrudniony na obszarze danego obiektu był w stanie sterować jej działaniem dopiero po swobodnym wejściu do środka. Z kolei moduł rozszerzeń bibi-D53 i sam kontroler bibi-K28 jest przewidziany do montażu np. w maszynowni. Przekaźniki zawarte w module D53 umożliwiają sterowanie nastawami dźwigu w sposób odpowiedni do programowania i mogą mieć wiele ciekawych aplikacji. Kontroler może sterować miejscem docelowym windy, aby umożliwić zatrudnionemu dotarcie na miejsce docelowe zgodnie z uprawnieniami zapisanymi na transponderze. Można także dokonać zautomatyzowanego sterowania kasetą z przyciskami wewnątrz kabiny bez udziału pracownika.
Kontroler umożliwia zapisanie do 10 000 kart i podział na 256 grup oraz pionów. Dodatkowo jest wyposażony w opcję upoważnienia w formie upoważnień stałych i czasowych (przepustek) oraz 4 konfigurowalne wejścia i 8 przejść z modułu bibi-D53. Podobnie jak inne kontrolery, tak i ten ma pamięć wystarczającą do zapisania 10 000 pojedynczych transponderów oraz zachowanie w buforze 65 000 ostatnich zdarzeń.
Bibi-D53 to moduł z dodatkowymi wejściami i wyjściami do kontrolera bibi-K28. Jest niezbędnym rozszerzeniem, które umożliwia między innymi sterowaniem urządzeniami zewnętrznymi, którymi w przypadku kontrolera K28 jest automatyka dźwigu osobowego. Jest wyposażony także w 5 wejść sterujących. One z kolei służą do odczytywania danych zewnętrznych, np. sygnału informującego kontroler o wyborze piętra przez pasażera. Kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi-k28 łączy się z modułem rozszerzeń D53 przy pomocy magistrali bibiBUS RS485.
Kontroler bibi-K28 to model do obsługi wind i dźwigów osobowych. Jest bezawaryjny, wysokiej jakości i atrakcyjny cenowo. Warto go kupić w MicroMade.