Narząd wzroku jest niezwykle ważny, dlatego też wymaga właściwej ochrony i pielęgnacji. Niezwykle ważne jest zapewnienie oczom odpowiedniego odpoczynku, chronienie ich przed promieniami słonecznymi, a także regularne wizyty u specjalisty. Jak często warto odwiedzać lekarza okulistę? Z jaką częstotliwością powinniśmy wykonywać badanie wzroku? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.
Z pewnością, dobrego specjalistę, takiego jak https://medaroptyk.pl/badania/ warto odwiedzić zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność. Jedną z takich sytuacji jest pogorszenie ostrości widzenia z daleka lub bliska. Nie należy jednak bagatelizować takich objawów jak: łzawienie, pieczenie, światłowstręt czy przekrwienie oczu. Wówczas także należy jak najszybciej wybrać się do okulisty w celu zdiagnozowania problemu i włączenia właściwego sposobu leczenia. Wizyty nie możemy odwlekać także wtedy, kiedy mamy problem z nawracającym zapaleniem spojówek czy też z nadmiernym mruganiem.
Osobom, które znajdują się w przedziale wiekowym między 18. a 60. rokiem życia, zalecane jest wykonywanie badań kontrolnych raz na dwa lata. Warto się na nie udać nawet wtedy, jeżeli nie zauważymy żadnych niepokojących symptomów. Mają one na celu wykrycie zmian, które często bywają niezauważalne. W przypadku osób, które mają stwierdzoną wadę wzroku, badania powinny odbywać się raz do roku lub też z inną częstotliwością, ustaloną przez lekarza. Seniorzy po ukończeniu 61. roku życia również powinni stawiać się na badania raz na 12 miesięcy.