Cera tłusta – jak sobie z nią radzić?
Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cera tłusta – jak sobie z nią radzić?

Pierwsze, co kojarzy się z cerą tłustą, to nadmierna produkcja sebum, zaskórniki, rozszerzone pory oraz jej ziemisty kolor. Mało kto wie jednak, że skóra tłusta ma także pewne plusy takie jak późniejsze pojawianie się zmarszczek czy wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Z tego artykułu dowiesz się jak pielęgnować cerę tłustą i jak sobie z nią radzić.

Oczyszczanie

Pierwszy, a jednocześnie najważniejszy krok dobrej pielęgnacji to oczyszczanie. Warto zdecydować się na różnego rodzaju żele oraz pianki do mycia twarzy, dedykowane do cer tłustych. Pozwoli to uniknąć składników, które mogłyby znacznie pogorszyć stan Twojej skóry.

Tonizowanie

Tonizowanie polega na przywracaniu skórze właściwego pH, które zostało zaburzone na skutek jej mycia. Genialnie sprawdzą się hydrolaty do cery tłustej. Ich naturalne pochodzenie, z pewnością doceni niejeden posiadacz skóry tłustej.

Nawilżanie

To krok, o którym wiele osób mających problem ze skórą tłustą zapomina. Prawidłowe nawilżanie jest jednak podstawą pięknej cery. Wyszukuj kosmetyków dedykowanych do tego typu skóry, które będą pozbawione działania komendogennego.

Złuszczanie

Raz w tygodniu powinieneś wykonać maseczkę lub użyć kosmetyków złuszczających. Pamiętaj, że jeśli masz problem z wypryskami, to lepiej zdecydować się na złuszczanie chemiczne! W tym celu możesz zastosować różnego rodzaju kwasy takie jak na przykład AHA, BHA i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie oczyścić powietrze?
Jak skutecznie oczyścić powietrze?
Jedną z najważniejszych kwestii podczas użytkowania budynku jest zapewnienie odpowiednich warunków do funkcjonowania w jego wnętrze. Konieczne jest zagwarantowanie optymalnej […]
Jak folia i opakowania są wykorzystywane w przemyśle rolniczym
Jak folia i opakowania są wykorzystywane w przemyśle rolniczym
Przemysł rolniczy stale się zmienia i ewoluuje. Od nowych technologii do wymagań konsumentów, przemysł zawsze szuka sposobów na poprawę. Jednym […]
Standardowe wyposażenie każdej restauracji – co się na nie składa?
Standardowe wyposażenie każdej restauracji – co się na nie składa?
Spożywanie posiłków to nieodłączna część dnia codziennego. Najczęściej przygotowujemy je sami we własnym domu, ale od czasu do czasu korzystamy […]
Ostatnie wpisy